Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2012

Σημαντικη νικη του ΠΑΟ κοντρα στη Ξανθη για τη Σουπερ Λιγκα

Με γκολ του Τοτσέ στο 78', του Καραγκούνη στο 89' και του Πετρόπουλου στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Παναθηναϊκός έκαμψε την αντίσταση της Ξάνθης στο ΟΑΚΑ, τη νίκησε 3-0 για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα και πέρασε πάλι πρώτος στη βαθμολογία.

Τη δεύτερη διαδοχική νίκη της στο πρωτάθλημα πήρε σήμερα η Δόξα Δράμας, που επικράτησε με 2-1 του Παναιτωλικού σε αναμέτρηση για την 21η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Τα τέρματα των νικητών σημείωσαν οι Λίμα (65΄ πεν.) και Μητρόπουλος (82΄) ενώ ο Παναιτωλικός προηγήθηκε προσωρινά με τον Κούσα στο 62΄.

Ο Ατρόμητος νίκησε 3-1 την ουραγό Κέρκυρα στο Περιστέρι, σε αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Τα τέρματα των «κυανολεύκων» σημείωσαν οι Μπρίτο (18΄, 74΄) και Φυτανίδης (37΄), ενώ οι νησιώτες είχαν ισοφαρίσει προσωρινά με τον Καλαντζή στο 29΄. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι «Φαίακες», οι οποίοι γνώρισαν την τρίτη διαδοχική ήττα τους, παραμένουν χωρίς εκτός έδρας επιτυχία στο πρωτάθλημα.

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας μεταξύ του Άρη και του Εργοτέλη στο «Κλεάνθης Βικελίδης» για την 21η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14΄ με τέρμα του Ακόστα για να ισοφαρίσει η ομάδα της Κρήτης στο 31΄ με τον Κατσικοκέρη.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό σημείωσε σήμερα ο Αστέρας Τρίπολης, που επικράτησε 1-0 του Λεβαδειακού σε αναμέτρηση για την 21η ημέρα του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 85΄ ο Μπαρτολίνι.